Η ΑΕΚ στα play off του Champions League! Επική πρόκριση, 2-2 με τη Δυναμό Ζάγκρεμπ

Η ΑΕΚ έχανε 2-0 από τη Δυναμό Ζάγκρεμπ στο ΟΠΑΠ Αρίνα και "είδε τον χάρο" του αποκλεισμού. Κατάφερε όμως να ισοφαρίσει με δυό γκολ στις καθυστερήσεις και να πάρει την πρόκριση στα play off του Champions League.

Οι Κροάτες προηγήθηκαν με τον Σουτάλο στο πρώτο λεπτ'ο των καθυστερήσεων του ημιχρόνου (45¨+1΄). Συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι και πήραν προβάδισμα πρόκρισης με τον Λιούμπισιτς στο 65΄.

Η ΑΕΚ αντέδρασε αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει γκολ. Μείωσε στο 90"1 και με το 1-2 έστελνε το ματς στην παράταση. Ομως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μέσα στις καθυστερήσεις, στο 90¨+11΄, έγινε το θαύμα: Ο Βίντα ισοφάρισε σε 2-2 και η Ενωση πήρε πέτυχε το αδιανόητο μέχρι εκείνη τη στιγμη, παίρνοντας μία ανέλπιστη πρόκριση