Με πέναλτι 1-0 ο ΠΑΟ τον Πανιώνιο, παράπονα από τους κυανέρυθρους

Με το φτωχό 1-0 και μάλιστα με πέναλτι ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Πανιωνίου με 1-0 στη Λεωφόρο. Οι κυανέρυθροι που στάθηκαν καλά στο γήπεδο, χωρίς όμως να είναι απειλητικός σε τελικές προσπάθειες, έχουν παράπονα από την διαιτησία.

Στην εικόνα του παιχνιδιού, ο Παναθηναϊκός δεν είχε την φρεσκάδα των προηγούμενων ματς, ωστόσο συμπλήρωσε 3 σερί νίκες βελτίωσε την θέση του στο βαθμολογικό πίνακα, ενώ ο Πανιώνιος υποχώρησε στην 4η θέση. Σκόρερ ο Σουηδός Μπέργκ στο 75ο λεπτό.

Εν τέλει, ο Παναθηναϊκός πήρε αυτό που ήθελε ακόμα κι αν δεν το άξιζε. Με δύο κλασσικές ευκαιρίες (δοκάρι του Βιγιαφάνιες στο πρώτο μέρος κι ένα αριστερό σουτ του Μπεργκ στην επανάληψη), εξασφάλισε το απόλυτο των βαθμών από ένα ματς στο οποίο έδειξε να πέφτει στην παγίδα του Πανιωνίου και να μην καταφέρνει να βρει την απάντηση στη δυναμική άμυνα της ομάδας του Μιλόγεβιτς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος, Κουτρουμπής, Μπεργκ, Κλωναρίδης (75' Βλαχοδήμος), Λουντ (46' Ρέις), Βιγιαφάνιες, Κουρμπέλης, Χουλτ, Μολέδο, Εμποκού (65' Λέτο), Κουλιμπαλί

Πανιώνιος: Γιαννιώτης, Τασουλής, Οικονόμου, Κόρμπος, Μασούρας (87' Σαββίδης), Σιώπης, Μπεν, Βλάχος, Ρισβάνης, Γεσίλ (65' Λάμπρου), Μασούντ