Επική ανατροπή στην Τούμπα: 4-3 ο Ατρόμητος επί του ΠΑΟΚ

Σ' ένα ματς βγαλμένο από τα βρετανικά γήπεδα, ο Ατρόμητος πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" μέσα στην Τούμπα επί του ΠΑΟΚ με 4-3! Το πιο σπουδαίο όμως είναι η ανατροπή που συντελέσθη καθώς στο 69' έχανε με 3-1! Το χρυσό γκολ για τους φιλοξενούμενους έβαλε ο Τόνσο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημαντικό στοιχείο για την ομάδα του Περιστερίου η αποβολή του Κάνιας για τους γηπεδούχους στο 73' που αποδιοργάνωσε την ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» προηγήθηκε 2-0 (3΄ Ροντρίγκες, 27΄ Κουλούρης) και 3-1 (69΄ Μυστακίδης), ωστόσο, οι Περιστεριώτες μείωσαν δύο φορές με τους Λε Ταλέκ (56΄) και Ούμπιδες (74΄πεν.) και στο 86΄ έφτασαν στην ισοφάριση με τον Παπαδόπουλο.

Όλα έδειχναν στο πρώτο ημίχρονο ότι ο ΠΑΟΚ θα έχει ένα εύκολο απόγευμα. Στην επανάληψη όμως το ματς ήταν τελείως διαφορετικό. Ο ΠΑΟΚ που είχε χάσει από το 13' τον Γλύκο με τραυματισμό, στο δεύτερο μέρος έχασε με τραυματισμούς και τους Ροντρίγκες και Πέλκα. Στο τέλος του ματς υπήρξαν αποδοκιμασίες από τους φίλους του "δικεφάλου του βορρά".

ΠΑΟΚ: Γλύκος (13’ Μπρκιτς), Μάτος, Λέοβατς, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Κάνιας, Τσίμιροτ, Πέλκας (69' Σάκχοφ), Κάμπος, Ροντρίγκες (46’ Μυστακίδης), Κουλούρης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ, Μπιτόλο, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κυβρακίδης, Μπάγκα, Ουμπίδες, Λημνιός (82' Παπαδόπουλος), Τόνσο, Ζησόπουλος (50 Μπρίτο), Λε Ταλέκ.